Play-by-post ili Play-by-email GUPRS

Sve o PnPRPG igrama i sistemima poput: WoD, D20, BRPS, GURPS-a itd.

Play-by-post ili Play-by-email GUPRS

Postby vooood » Thu Apr 16, 2015 9:08 am

Pozdrav,

volio bih voditi GUPRS svemirsku kampanju (dakle, letenje svemirskim brodovima i istraživanje svemira, razne avanture u svemiru i slično) ali u play-by-post (forum) ili play-by-email stilu za onu ekipu koja je možda zainteresirana? Ne treba nam minimalan broj igrača, već 2 su dovoljno.

Zašto baš play-by-post/email? Zato što danas svi imamo internet na mobitelima i ovo bi bila igra koja bi se konstantno igrala, a ne samo u jedno dogovoreno vrijeme. Također, mogući je puno detaljniji role play na ovaj način jer igrači imaju puno više vremena odgovoriti sa svojim akcijama. Imam sustave za kockice (da ne možete varati) i slično već sve od prije isprobano i radi.

Uglavnom, ako nekog zanima GURPS i zanima ga SF kampanja, a nema ništa protiv ovog načina igranja neka se javi. :))

Ili postavit epitanja ako ih imate :P
vooood
Satir
Satir

Žanr: SF, Fantasy

Re: Play-by-post ili Play-by-email GUPRS

Postby Vatra » Thu Apr 16, 2015 2:49 pm

Zainteresiran sam.
Civilizirani ljudi neugodniji su od divljaka zato što znaju da mogu biti nepristojni, a da im zbog toga netko ne raspolovi glavu. ― Robert E. Howard
Vatra
Satir
Satir

Žanr: Fantasy 80% i SF 20%
Film: imdb user flamefame
Knjiga: Gospodar Prstenova
RPG: Final Fantasy VII

Postby scorpius » Thu Apr 16, 2015 7:41 pm

SF kampanja - da
GURPS - pa zapravo mi je i nebitno.

Nikada još nisam vidio play-by-post sa mehanikom i rollovima, osim možda jednom na nekom CoC forumu, ali ta ekipa je bila previše hardcore... i možda malo pomaknuta u mozak :D ali to je samo moje viđenje.

Priznajem da me ideja privlači, može malo više o mehanici i kako bi to išlo?
Image
Image
scorpius
Sindikat
Sindikat

Žanr: post-apocalyptic SF
Knjiga: M.M. Smith - Spears
RPG: Call of Cthulhu

Postby AnastasiaAdamov » Thu Apr 16, 2015 8:31 pm

Ja sam za probat!
:motherflower:
Image
AnastasiaAdamov
Titan
Titan

Žanr: Urbana fantastika
Film: Sve gledam!
Knjiga: Circus of the Damned
RPG: Witcher/Vampire
BattleTag: Bajadera#2513
League of Legends: Buffybot

Postby vooood » Sat Apr 18, 2015 1:26 pm

Osobno preferiram play-by-email jer je doslovce dostupan na svim mogućim uređajima i vrlo malo prometa zahtjeva, i svi mobiteli imaju ugrađenu aplikaciju za mail pa tako možete igrati i dok niste za računalom. I ne trebate otvarati neki forum za to. :P Naravno, ako želite, arhiva mailing liste može biti javna pa svatko može baciti pogled na to što i kako igramo ;)

Za kockice bi privremeno koristili https://dicelog.com/dice dok ne nađem bolje riješenje (ili napravim svoje). Riješenje za mailing listu imam (pošaljete mail na jednu adresu, dobiju ga svi koji igraju) pa je tako lakše.

Za početak bih na brzinu objasnio pravila i postavio vam online resurse kojima možete pristupiti vrlo lagano u slučaju da ih trebate (lite verzije pravila i slično). Dobili bi također jedan brzi pregled GURPSa da znate što je što na character sheetu i čemu služi i kratko pojašnjenje kako GURPS funkcionira da možemo početi igrati. Nakon toga bih vam ponudio nekoliko rasa i klasa da vam složim pre-made likove jer će vam tako biti lakše početi.. A ostalo će biti povijest... :P

Što kažete?
vooood
Satir
Satir

Postby scorpius » Sat Apr 18, 2015 2:09 pm

Iskreno, više sam za forum nego e-mail, jer imam veliku zbrku kod sebe na inboxu.

Na forumu možemo odvojiti InCharater i OOC threadove, voditi priču na jednom dijelu, a pitanja i pravila odrađivati na drugom. Što se tiče prometa na uređajima, forum uvijek možeš vidjeti u Light Modu, gdje neće biti sličica i svih tih pizdarija, može biti i responsivan, tako da mu možeš pritupiti i putem mobitela bez problema. Jednostavno mi se administracija i snalaženje čini lakšim preko foruma.

Jedini downside je, što na mobitelima nećeš dobiti nikakvu notifikaciju da je post stigao.

Al, ajd samo eksperimenta radi, spreman sam na kompromis - tvoj RPG tvoja pravila. Može neki linkovi makar da znamo koji je setting? Jedini sf gurps koji sam vidio je onaj za Vorkosigan sagu, pa....
Image
Image
scorpius
Sindikat
Sindikat

Žanr: post-apocalyptic SF
Knjiga: M.M. Smith - Spears
RPG: Call of Cthulhu

Postby vooood » Thu Apr 23, 2015 9:04 am

OK, jesu li i ostali onda za to da probamo sa PBEM pa ako ne upali prebacimo se na forum?

Setting je kompletno moj, cijeli jedan randomly generated svemir samo za našu zabavu.
vooood
Satir
Satir

Return to Pen'n'Paper RPG-ovi